Interaktivní mikroskopický atlas

Stručně o projektu
Autoři
Ocenění, recenze
Demo on-line
Download, objednávka

 

Stručně o projektu Interaktivní mikroskopický atlas - Histopatologické praktikum

Projekt Interaktivní mikroskopický atlas si klade za cíl vytvořit nástroj umožňující uživatelům studium i repetitorium problematiky jednotlivých oborů, které ve své praxi využívají mikroskopickou techniku.

Histopatologické praktikum je zaměřeno na problematiku oboru patologické anatomie. Prezentuje digitalizovanou sbírku preparátů v rozsahu výuky na lékařských fakultách v České republice.

Jednotlivé případy jsou předkládány v podobě interaktivních, vzájemně provázaných internetových stránek, které mohou být prohlíženy libovolným nezastaralým internetovým prohlížečem (výrobci je nabízejí zdarma).

Atlas nabízí možnost aktivního předvádění problematiky jednotlivých nozologických jednotek i prostor pro samotestování znalostí. Samozřejmostí jsou schématické nákresy dané problematiky. Vybrané případy jsou doplněny o speciální barvení preparátů, popřípadě i o makroskopický vzhled.

Celý projekt je koncipován tak, aby nevyžadoval žádné zvláštní znalosti z oblasti ovládání počítačů, vše je řešeno maximálně intuitivně s možností použití kontextové nápovědy.  

 

 
http://www.mikroskopy.cz/atlas